Ktorý športový kočík má dlhú chrbtovú opierku?

Zodpovedané
28. sep 2018

Ahoj, vieš mi poradiť športový kočík? Ideálne by bolo, aby sa dal dať aj v protismere jazdy a mal čo najväčšiu výšku chrbta (aspoň cca 55 cm). Vďaka

Ahoj,

nespomínaš skladnosť, terén ani tvoj rozpočet, tak skúsim poradiť aspoň všeobecnejšie.

Ako iste vieš, dlhú chrbtovú opierku majú predovšetkým neotočné modely, napríklad trojkolky značky Mountain Buggy. Aj otočné športové kočíky vedia byť relatívne priestranné, no na tie neotočné sa čo sa šírky a ložnej plochy obvykle nechytajú.

Dlhšiu chrbtovú opierku majú práve športové kočíky korýtkového typu. Pozri napríklad na Joolz Geo či Seed Papilio. Vždy si ich však pozri/vyskúšaj naživo - tvarom sedadla a nižšie položenou strieškou totiž korýtkový kočík nemusí byť až taký priestranný, ako niektoré nekorýtkové športiaky, hoci s nižšou opierkou chrbta.

Joolz Geo2

Seed Papilio

Z otočných športových kočíkov má Easywalker Mosey+ opierku až 57 cm. Medzi extra priestranné otočné modely patrí aj Britax Go/ Go Next či Go Big.

Easywalker Mosey+

Britax Go

Britax Go Next2

Britax Go Big2

Športiaky s otočným sedadlom s dlhou ložnou plochou nájdeš aj u značky Mamas&Papas - Ocarro, Armadillo Flip, Flip XT či Flip XT 2.

Mamas&Papas Ocarro

Mamas&Papas Armadillo Flip

Mamas&Papas Armadillo Flip XT

Mamas&Papas Armadillo Flip XT 2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli