Lacný (<100 eur) kočík do malého auta, no aj na terén, pre jedenásťmesačnú

Zodpovedané
13. júl 2020

Ahoj, už vopred ti ďakujem za odpoveď.

Potrebujem poradiť kočík do cca 100€, ktorý bude skladný do malého auta (Opel Corsa), zároveň sa dá dať do ľahu (dcérka má 11m) a prejde ťažké terény (štrk, poľné cesty, rozbitý asfalt a podobne.)

S pozdravom a prianím pekného dňa Zuzana

Ahoj,

v tejto sume a ešte aj na terén je nový kočík takmer nereálne zohnať. Keby to bolo mesto - aj keď, terén čo popisuješ je najmä v meste - postačil by a prežili by ste aj s niečím ako Kinderkraft Grande LX. Ale vyslovene terénny výkon od neho nečakaj, len jakž takž akceptovateľný prechod nerovnosťami.

Kinderkraft Grande LX

Fajn by bol aj Lionelo Annet Plus je o trochu väčší. Totiž terénnosť = väčší kočík a naopak potrebuješ čo najskladnejší = nebude topka na teréne.

Lionelo Annet Plus

A taký nejaký stred, mooožno kuk aj na ABC Design Circle - Treviso 3. Ale to je fakt možnosť vybrané len pre tú nízku cenu kočíka a trochu väčšie kolesá.

Circle by ABC Design Treviso 3

Preto ešte odporučím pozrieť sa na nejaký športový kočík z bazáru. Radšej lepší používaný, ako silou mocou najlacnejší a ešte aj na horší terén. Budeš to totiž dosť cítiť, lebo na lacnom kočíku sa logicky šetrí. Tam by som pozerala na Baby Jogger City Elite. To je z ľahších a ako tak skladných športiakov topka, čo sa ťažkého terénu týka.

Baby Jogger City Elite

Asi som ti nedala ideálnu odpoveď, mrzí ma to, ale treba si určiť prioritu. Chceš kočík na terén? V tom prípade nebude najmenší, ani najskladnejší. Chceš mini kočík? Ok, oželieť treba terén. A potom všetko medzi tým, naklnené buď na jednu, alebo druhú stranu.

Držím palce!

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli