Ľahký čisto hlboký kočík s terénnejším podvozkom, do 400 eur (aj použitý)

Zodpovedané
16. sep 2019

Ahoj,

rada by som sa poradila. Budem mať druhé bábätko v polke februára a bude to dievčatko. Všetci sme menších rozmerov, čiže o extra veľkú hlbokú vaničku mi až tak nejde. Potrebovala by som poradiť spoľahlivý, ľahký LEN hlboký kočík. Športový kočík si kúpim podľa potreby inokedy.

Hľadám teda len hlboký a vajce - ale to teraz nechcem riešiť. Hľadám tieto vlastnosti:

  • hlavne ľahký - je možné, že ho budem trepať po schodoch bez výťahu,
  • terénnejšie kolesá / podvozok nakoľko bývame na dedine
  • tak do max 400 eur, (mne nevadi ani už použitý)

...to je asi všetko.

Popravde sa mi páčil Joolz Day 1 alebo Geo alebo Greentom, ale nemám skúsenosti a čítala som aj horšie recenzie na joolz, čo ma sklamalo (teda najmä čo sa týka športiaku, preto som upustila od dvoj- a trojkombinácie).

Ďakujem za prečítanie 🙂

Ahoj,

Cam Dinamico Up mne osobne príde ok asi vo všetkom - je to nižší kočík, ľahší, s ultra pohodlnou vaničkou, super kočíkom a dá sa kúpiť ako hlboký. Predné kolesá nie sú veľmi do terénu. Sú určené skôr na menej náročné prechádzky.

Cam Dinamico Up

Druhý mi potom napadol niektorý z Mutsy kočíkov - taký Evo by bol ok, aj čo sa ceny týka. A teda ak neriešiš športiak a ani veľkosť vaničky, tak za mňa veľmi vhodná voľba. Zasa to nie je vyslovene kočík terénny, ale čo-to prejde, kolesá sú fajn veľkosti aj prevedenia. A vyskladaním podvozku a vaničky docieliš aj len hlboký kočík.

Mutsy Evo

Čo sa Greentomu týka, tak teoreticky podvozok plus vyskladanú vaničku zoženieš tiež, a za mňa teda je to určite veľmi praktická voľba s potencionálom pre otočné i neotočné sedadlo do budúcnosti (pre staršie dieťatko).

Greentom Upp Classic 2017

Greentom Upp Reversible 2015

Spomeniem, že je problém s hlbokými kočíkmi. Obvykle tie, ktoré sa dajú zakúpiť samostatne sú skôr tie retro a ťažšie typy, ktoré nechceš. Preto by som buď vybrala nejaký kompromis s vyššie uvedených, alebo potom skôr popremýšľala o športiaku a vybrala možno ten a k nemu dokúpila vaničku.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli