Športiačik zbaliteľný aj ako príručná batožina do lietadla, polohovateľný chrbátik+vyššia nosnosť

Zodpovedané
24. jún 2020

Ahoj Eli,

chcela by som ťa poprosiť o radu. Chystáme sa kupovať menší, ľahší a skladnejší športový kočík, ktorý by sme chceli použiť aj ako dovolenkový - a preto by mal byť zbaliteľný do rozmerov príručnej batožiny. Mal by mať polohovateľnú chrbtovú opierku a čo najvyššiu nosnosť. Ešte by bolo super, keby mal veľkú striešku. Finančný limit nemáme.

Ďakujem za radu.

Ahoj,

nepíšeš vek dieťatka, čo je škoda. Lebo neviem, či chceš polohovanie do úplného ľahu, alebo, napr. pri staršom dieťati, ti stačí náklon aj neúplný (napr. môj tretí ani nechcel v kočíku spať v 180 stupňovom ľahu, on chcel byť mierne podvihnutý, tak preto to takto formulujem).

Ako cestovný kočík by ti možno stačil aj náklon oddychový, nie 100% rovný. Vtedy by som určite pozerala na Joolz Aer - fakt super jazda, kopa doplnkov. Je to drahší model, kde sa skoro všetko vrátane polohovateľnej opierky nôh, ak ju chceš mať, dokupuje. Ale je to fakt že kvalitný kočík a jeden z top predstaviteľov tejto kategórie “príručnej batožiny” - lebo, čo si budeme klamať, takéto kočíky sú proste minimalistické vo všetkých pohľadoch - práve preto, aby sa zložené do toho rozmeru zmestili.

Joolz Aer

S tým prichádzame aj k veľkej strieške. Veľkú má len minimum kočíkov, pretože konštrukčne je to extrémne ťažké vyrobiť tak, aby sa potom kočík zložil do požadovanej veľkosti.

Svetlou výnimkou je novinka Elodie Details Mondo - strieška je tak fakt veľká. Spĺňa aj zvyšok toho, čo popisuješ, takže určite naňho kuk. Jazda ale asi bude tvrdšia a za štýl tohto kočíka, ktorý je teda naozaj veľmi efektný, si samozrejme priplatíš. Mimo toho by som proste striešku riešila tak, že by som v prípade potreby dokúpila clonu. Niekedy to stojí za ten komfort inde, napr. pri jazde.

Elodie Details Mondo

Cybex-ácke ultraskladné športové kočíky Eezy línie - najmä tie Pluskové - sú skvelé jazdne, priestorom, aj streškami, ale nie všade, alebo len minimálne budú akceptované realisticky aj na palubu lietadla. Najmä tie s väčšími kolesami sú ultra pohodlné, a aj keď malé, nie až tak malé (chýba pár cm).

Cybex Eezy S

Cybex Eezy S+

Cybex Eezy S-Twist+²

Ja by som potom pozerala ešte na Ergobaby Metro.

Ergobaby Metro

Prípadne Maclaren Atom. To sú kočíky, čo majú väčšie striešky, ako aj vojdú do správnych rozmerov.

Maclaren Atom

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli