Športový kočík (alebo dvojkombi): otočný, s dlhou ložnou plochou, vhodný aj do terénu - čo hovoríš na Bomimi Bastien Air?

Zodpovedané
10. dec 2020

Ahoj,

chcela by som Ťa poprosiť o radu. Pozerám sa po nejakých športových kočíkoch (aj dvojkombinácii). Hlavnými kritériami sú: otočný v oboch smeroch, polohovanie do úplného ľahu (polohovanie nožičiek), väčšie kolesá (vhodné aj do terénu) a dostatočne dlhá sedacia časť.

Momentálne sa mi na bazáriku naskytol takmer nový kočík značky Bomimi Bastien Air. Bohužiaľ ho nepoznám. Vieš mi k nemu niečo povedať, čo je dobré, čo zlé? Či by vyhovoval mojim požiadavkám?

Ďakujem za každú radu 🙂

Ahoj,

Bomimi Bastien Air je veľmi lacná voľba dobrá predovšetkým pre najnenáročnejšieho rodiča čo potrebuje kočík s nafukovacími kolesami/na horšie nerovnosti. Všetko je tam ok, teda až na ložnú plochu, ktorej dĺžku/priestrannosť ale ty uvádzaš ako podmienku.
Bastien Air je skôr vhodný pre menšie, drobnejšie deti a nie je práve priestranný pre tie staršie, tak asi do roka a pol max. Takže odporučiť ti ho moc nemôžem, nie na tieto požiadavky.

Bomimi Bastien Air

Celkovo by som ti asi dala do pozornosti, že otočný športový model, najmä taký cenovo dostupnejší, je vždy kratší, menej priestranný.

Z tých lepších, stále samozrejme odrážajúcich tú nižšiu cenu, ti odporučím Joie Versatrax. Ako jeden z mála má aj dlhšiu ložnú plochu a aj ostatné ti spĺňa. Akurát možno nemá najdlhšiu striešku, ale tak každý kočík má niečo a toto je ľahko riešiteľná záležitosť.

Joie Versatrax

Concord Wanderer by tiež bol cenovo dostupnou možnosťou.

Concord Wanderer

Mimo toho ti potom odporučím hlavne pozrieť asi lepšie značky z bazáru. Alebo sa zamyslieť nad potrebou tej priestrannosti.

Ak chceš kočík, čo vydrží čo najdlhšie priestorovo, zvážiť aj kočík neotočný. Tú otočnosť aj tak využiješ len nejakú časovo obmedzenú dobu.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli