Športový kočík do terénu a golfáč na cesty, sklopné do ľahu, s predĺženou strieškou + aký skejt?

Zodpovedané
6. jún 2019

Dobrý deň.

Syn bude mať 8 mesiacov, ale je na svoj vek dosť veľký. Doteraz sme používali zdedenú trojkombináciu, avšak ako vanička, tak aj športová časť je veľmi malá a tesná. Potrebujem teda športový kočík, avšak mám veľa kritérií a ponuka je veľmi široká - neviem sa celkom zorientovať. Takže by som poprosila o pomoc a nejaké tipy 😊.

Moje požiadavky na kočík:

  • do mesta aj terénu (ideálne odpružený, s prednými otočnými kolesami s možnosťou aretácie)
  • sedenie otočné v oboch smeroch
  • sklopný až do úplného ľahu (s ľahko ovládateľným sklápaním, ideálne jednou rukou "za pochodu"), rovnako polohovateľná aj opierka na nohy (syn stále v kočíku spáva, no ešte nesedí, čiže okrem ľahu a sedu aj polohu polosedu)
  • predĺžená strieška, vzadu s možnosťou sieťky na lepšie vetranie v lete, prípadne aj s takou tou sieťkou, na pozorovanie bábätka, keď je v smere jazdy
  • pohodlný a priestranný, ideálne až do veku troch rokov
  • nánožník by bol výhodou
  • takisto dole veľký košík (úplne ideálne, ak by bol pevný, zatvárací na zips, ale na tom až tak nezáleží)
  • veľkou výhodou by bola možnosť neskôr dokúpiť aj hlbokú vaničku, ale naozaj veľkú, priestrannú, ideálne polohovateľnú (pre prípadného súrodenca) a v tom prípade aby sa dal na kočík pripevniť aj skejt (to vôbec netuším, či sa dá kúpiť nejaký univerzálny, alebo ako to funguje)
  • kočík by mal byť ľahko zložiteľný aj rozložiteľný, ideálne jednou rukou

Keďže predpokladám, že takýto kočík bude dosť veľký, poprosila by som aj tip na golfáč/menší športiak, nakoľko nemáme veľké auto a dosť veľa cestujeme. Tam by mi šlo hlavne o tú polohovateľnosť a priestrannosť, ideálne aj predĺžená strieška a sedenie v oboch smeroch.

Čo sa týka ceny, športiak by som rada do 250, max 300€. Som naklonená aj kúpe z bazáru, nepotrpím si na nový.

Dúfam, že nemám nereálne očakávania a vopred ďakujem za radu 😊

Ahoj,

v tejto cene to bude fuška. A keďže chceš aj s otočným sedením, odpružený a aj do terénu, veľká strieška i košík - budeš musieť niekde urobiť kompromis, a to okrem váhy (bude asi skôr vyššia) aj pri skladaní.

Mne osobne z nových prichádza na um akurát Bebetto Nico. Ten ti splní všetko, teda okrem skladania, ktoré je skôr z náročnejších a kočík, aj zložený, skôr väčší a ťažší.
Možno by si bola ok aj s Dorjan Quick (Sport), Bomimi Bastein Air - no tiež im bude čosi chýbať.

Bebetto Nico

Dorjan Quick Sport

Bomimi Bastien Air

Z používaných by som sa zamerala na Britax Go/ Go Next/ Go Big, aj keď v tejto cene nájdeš asi skôr len staršie resp. nižšie verzie (Go, Go Next). Ak by ti chýbal úplný ľah, dá sa dokúpiť/dať došiť vsadka.

Britax Go

Britax Go Next

Ďalej pozri Concord Wanderer - lenže tam zasa chýba veľká strieška, riešila by som UV sieťou/clonou. Na kiide sú aj za outletové ceny. Baby Jogger City Versa GT je tiež cesta.

Concord Wanderer

Baby Jogger City Versa GT

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli