Športový kočík s kvalitnými bezúdržbovými - nenafukovacími kolesami, aký vybrať?

Zodpovedané
8. feb 2019

Dobrý deň,

nedávno som sa rozhodovala, aký kočík by som vybrala pre svojho syna. Viac menej som bola rozhodnutá pre Valco. Jediné, čo ma na ňom odradilo, sú nafukovacie kolesá. Nechcem nejakú hrkálku, ktorá nezvládne ani chodníky a dieťa je veľmi utrasené, ale tiež nie som veľmi stotožnená, že znovu skončím s nafukovacími kolesami. Zároveň sa však bojím opotrebovania penových kolies. Je nejaký kočík s gelovými kolesami? Prípadne teda aj penové alebo plastové, ktoré niečo vydržia? Bojím sa napríklad, čo to urobí na snehu, keďže kočík plánujem využívať od tohoto leta do ďalšieho, čiže počítam aj so zimou (teraz bude mať syn rok).

Nafukovacie kolesá ma odrádzajú najmä pre časté defekty. Na trojkombinácii mám nafukovacie kolesá a už dvakrát sa mi stal bohužiaľ defekt na kolese. Chcem, aby mal kočík štyri kolesá - veľmi sa mi nepáčia tie "zdvojené". Neviem, či je výhoda, keď sa dá kočík polohovať pomocou pásu a nemá stanovené polohy pomocou páky, no napríklad na značke Britax, konkrétne model B-Motion Plus sa mi nepáči, že dieťa nesedí pekne rovno, ale je pomerne dosť naklonené, čo môj syn určite neocení. Nebudeme tráviť s kočíkom celé dni v meste, ale zase ani nebudeme chodiť po poľných cestách. No keď vyjdem na nejaký chodník, nechcem, aby so synom veľmi natriasalo, aj keď určite nezáleží iba od kolies, ale aj od samotného odpruženia.

Ahoj,

máš pravdu v tom, že Valco Snap je tvrdší kočík, ale nie je to s ním zasa úplná katastrofa, aspoň teda nie v zmysle tvrdosti. Mne osobne skôr nevyhovovalo ťažisko a celkové prevedenie, ale mamičky si ho obvykle pochvaľujú, čiže naozaj veľmi záleží na tvojich požiadavkách a spôsobe využívania kočíka.

Valco Baby Snap 4

Podobným typom kočíka, no s terénnejšími a najmä bezúdržbovými kolesami je napríklad Joie Mytrax. Je síce o niečo ťažší, ale kolesá sú s pneumatikami plnenými penou a aj mierne odpružené, a opierku polohuješ páčkou.

Joie Mytrax

V rovnakej kategórii nájdeš aj model Recaro Citylife. Coletto Joggy tiež býva v ponuke s bezúdržbovými, plnenými pneumatikami.

Recaro Citylife

Coletto Joggy

Baby Jogger City Mini Zip je zasa mestskejšou variáciou s malými kolesami, ale len tak ľahko sa nezničia, a jazdné vlastnosti sú mamičkami vychvaľované.

Baby Jogger City Mini Zip

Dobré umelé kolesá nájdeš aj na Greentom Upp, prípadne Mutsy Nexo. Zaujímavou je aj novinka ABC Design Okini, prípadne mini lahôdka Kiddy Urban Star.

Greentom Upp Classic 2017

Mutsy Nexo

ABC Design Okini

Kiddy Urban Star 1

Čo sa pásového polohovania týka, za mňa nie je na škodu - vždy záleží od konkrétneho modelu a typu. Áno, je tam aj pravdepodobnosť šikmého sedenia, ale kočíky u ktorých si nie si istá je preto dobré aj vyslúšať vopred napríklad na predajni. Pásom polohovateľné kočíky sú obvykle od tých páčkových o niečo ľahšie.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli