Športový kočík X-Lander X-Cite - je vhodný do tých 2, 2 a pol roka? A čo Jané Kawai?

Zodpovedané
11. aug 2020

Ahoj Eli,

prosim ta, co povies na sportovy kocik X-Lander X-City (X-Cite), paci sa mi celkom dlha lozna plocha. Je vhodny do tych 2-2,5r?
A co Jane Kawai?

Viem, ze su to rozne styly kocikov, ale pacia sa mi?
Dakujem 🙂

Ahoj,

X-Lander X-Cite je podľa mňa príjemný, pekne jazdiaci mestský kočík. Za mňa môže byť, ak nehľadáš ani terénne vozidlo a ani ten najskladnejší model. Odmení sa ti za to peknými jazdnými vlastnosťami, príjemným výzorom, nenáročnou manipuláciou a tou dlhou ložnou plochou. Aj keď treba tu povedať, že je to skôr užší športiačik. Do dvoch, dva a pol roka ti podľa mňa vydrží, ale pri takomto dieťatku už potom nerátaj s hrubším fusakom.

X-Lander X-Cite

Jané Kawai je už o trošku väčší a pevnejší model, ale majú podľa mňa aj dosť spoločného. Takže nie si úplne mimo výberom. Je to za mňa kvalitnejší, “vyšší” model, aj keď jasné, že má aj svoje nevýhody (napr. tenšiu striešku so sieťovaným predĺžením a aj (kvôli tvaru konštrukcie) trochu tvrdšiu jazdu (odpruženie naozaj len tlmí). Ale zasa má kvalitnejšie kolesá a jeho odolnejšia konštrukcia prejde aj horšími povrchmi. Chcela som aj povedať, že veľmi nebýva predávaný ako samostatný športový kočík, ale obvykle v dvoj a viac kombinácii. Tu je sedadlo možno o trochu kratšie, ale za mňa dostatočné a do tých 2+ rokov určite vydrží tiež.

Jané Kawai

Tak si treba určiť priority, či skôr pevnosť, full-size kočík, lebo mestské vozitko. Všeobecne môžem povedať, že oba sú to fajn modely a nemám nič proti týmto výberom.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli