Spratný kočík pre zimné bábo (do výšky 33 cm v zloženom stave), s veľkou vaničkou

Zodpovedané
28. jún 2019

Dobrý deň,

pozerám rôzne diskusie aj poradne, ale kedže čakáme prvé bábätko, mám v tom trochu chaos. Potrebujeme kočík pre zimné bábo, narodiť by sa malo koncom decembra. Rozmýšľali sme nad trojkombináciou z bazáru a potom kúpiť športový kočík. Alebo hneď kúpiť nový/bazárový lepší športiak a k nemu dokúpiť autosedačku a vaničku z bazáru.

Dôležíté pre nás je, aby sa kočík dal zložiť na čo najmenšie rozmery, keďže máme v aute malý kufor - max. výška do 33 cm. Zároveň, keďže ide o zimné bábo, potrebujeme väčšiu vaničku a väčšie/stredné kolesá aj do snehu alebo horšieho terénu. Samozrejmosťou by malo byť odpruženie a uloženie športovej časti v oboch smeroch.

Ďakujem za akékeľvek rady a konkrétne typy kočíkov.

Ahoj,

tá výška je ozaj dosť brutál, najmä ak hovoríme o kočíku s väčšími kolesami. Ja by som na tvojom mieste rátala s tým, že bude potrebné, aj pri menších kočíkoch, snímať minimálne zadné, ak nie všetky, kolesá.

Každopádne, prvým, ktorý mi prišiel na um, bol Cybex Balios S - relatívne dobrá stredná kategória s dlhou vaničkou. Podobným, dobrým typom by mohol byť aj Muuvo Quick či Moon ReSea (vanička 75 cm je taká akurát).

Cybex Balios S

Muuvo Quick

Moon ReSea

Ďalšou inšpiráciou by bol skvelý Emmaljunga NXT60 alebo NXT60 F s klasickým sedadlom, ktoré sú po odňatí kolies ultratenučké.

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT60 Flat

Seed Papilio je tiež kočík, čo prejde aj sneh a má extra veľkú, aj keď nie tak hlbokú vaničku. Má dosť špecifický dizajn a ergonomicky tvarované, unikátne sedadlo.

Seed Papilio

Z väčších, ale dobre skladných kočíkov s fajn kolesami spomeniem Baby Jogger City Premier - vanička je však skôr priemernej veľkosti (čo ja nepovažujem za negatívum).

Baby Jogger City Premier

Za zmienku stojí aj Kinderkraft Prime 2019.

Kinderkraft Prime 2019

Dobré je si uvedomiť aj fakt, že pri vaničke budeš aj tak skladať vaničku osobitne a umiestniť ju bude treba buď do kufra, alebo napríklad pod nohy zadných sedadiel. Vtedy by stál za zváženie aj ABC Design Salsa 4.

ABC Design Salsa 4

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli