Štýlový športiak s vyššou nosnosťou, pre spánok+nákupy so starším dieťatkom - farebný ku nášmu limitovanému Bugaboo Cam ❤ Bee? Greentom?

Zodpovedané
23. sep 2020

Ahoj Eli,

v prvom rade by som rada pochvalila tvoju super poradnu! Kedze si tvoje rady vazim, rozhodla som sa, tiez sa s tebou poradit pri vymene kocika.

Malo by ist o sportovy/buginovy kocik. Som majitelkou Bugaboo Cameleon (limitka Paul Frank a Missoni) ten si chcem zatial nechat pre dalsieho potomka. Pre terajsieho, trojrocneho 14kiloveho chlapa sa mi uz zda trosku velky, neprakticky. K tomu som mala vylozene buginu na cestovanie a rychle presuny, Cosatto Supa Pixelate. Asi si vytusila, ze si ulietavam na zaujimavych, farebnych modeloch 🙈 Cosatto je ale dost slaby kocik, maleho mi uz doslova neutlaci, trpel pod jeho vahou a celkovo bol labilny, trosku nepohodlny na spanie a hlavne, mal velmi zle jazdne vlastnosti (som rozhyckana od Bugaboo).

Rozmyslam vymenit ho za nieco skladne, mensie, sportove, dobre jazdiace, vhodne pre trochu vacsie deti, so sedenim nizsie, aby mohol sam nastupit a vystupit a hlavne aby v nom vedel spat, lebo v jeho veku uz mam kocik len na nakupne tasky a na pripadny spanok mimo domu. Bolo by fajn, keby si mal kam dat nozicky pocas spanku. Kocik by som ale rada mala uz aj pre dalsie dieta, takze trosku univerzalnejsi. Kupovat budem na 100% bazarovy, rozpocet tak do 200€ - a musi ale ze musi to byt nejaky zaujimavy model 😊

Bola som rozhodnuta pre Bee, ale znama ma odhovara, ze nie je pre vacsie deti. Ja som z Bugaboo nadsena a rada by som im ostala verna, no obavam sa jedinej veci - ze ho kupim a zistim, ze tych 19kg aj s nakupom a spiacim deckom mi proste neutiahne a ja sa zas budem trepat domov spotena s taskami na pleciach a posilkou v podobe tlacenia kocika zdarma... Pozerala som este Greentom, ale zda sa mi, ze musi byt tazsie donho nastupit.

Ist do Bee, alebo mas nejake ine rady a tipy? Dakujem krasne za pomoc!

Ahoj,

náročný výber, ale jedna vec mi príde veľmi dôležitá - máš rada farby, dizajn a značku Bugaboo. Preto si vravím, že ťa len tak niečo neuspokojí.

Čo sa Bee týka, vidím tam tiež problém vo veľkosti - ako, aj väčšie dieťa zmestíš, ale tým, že nemá klasickú opierku nôh, na spánok to podľa mňa moc s väčším dieťatkom nebude. Nie je to tak pohodlné, keď nožičky budú visieť (a to budú, aj po predĺžení sedáku, lebo ej to stále len sedák).

Bugaboo Bee

Ďalšie ALE ale je to, že aj Greentom má rovnaký problém, teda nepolohovaciu opierku nôh (tam sa ale dá dať došiť mechanizmus polohovania, alebo kompletná opierka, len neviem, nakoľko s tým budeš dizajnovo i funkčne spokoná ty). Takže to sú dve veci na premýšľanie. Inak je Greentom Upp určite priestrannejší model, ktorý by som si ja osobne kúpila skôr. Ale keď vidím, že po čom prahneš, tak mám pocit, že teba skôr uspokojí Bee-čko. Možno stojí za to vyskúšať Bee, a kľudne ho keď tak predať (Bugaboo predáš vždy) a kúpiť zasa Green.

Greentom Upp Classic 2017

Inou možnosťou by potom bol (za mňa asi aj lepší, čo sa priestoru týka) bazárový Mamas&Papas Armadillo či Armadillo City. No ten tiež nemá polohovanie nôh.

Mamas&Papas Armadillo

Mamas&Papas Armadillo City

A za mňa by bol praktický aj niektorý z tých farebných Cybex Eezy S+ - okrem farebnosti je super aj priestorovo, a hlavne aj váhou a skladnosťou.

Cybex Eezy S+²

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli