Ultraľahký kočík do mesta a na prenášanie po schodoch: Easy Go Minima Plus, Chicco Goody, CBX Etu Plus?

Zodpovedané
16. apr 2020

Ahoj,

po roku plánujem prejsť z 3kombinácie Jané Muum na skladnejší kočík do auta a cestovanie s možnosťou zložiť "jednou rukou". Uvítam, ak zvládne aj prechádzky mestom, nielen dlažbu v obchode. Zvažovala som Jané Rocket, ale po zhliadnutí videa ma odrádza brzda, ktorá vytŕča z oboch koliesok, keď by som potrebovala prejsť cez obrubník alebo menší schodík.

Tak som hľadala ďalej v Kočíkopédii podobné typy a upútali ma: Easy Go Minima Plus, Chicco Goody Plus a CBX Etu Plus. Neviem sa však rozhodnúť, či dať prednosť zväčšeným kolieskam z tvrdenej gumy (Minima Plus a Etu Plus), alebo max váhe 22 kg (Rocket a Goody) - namiesto bežných 15 kg. Maličký má čochvíľa rok a 12kg. Ktorý kočík odporúčate? Čím viac porovnávam, tým viac som na vážkach. Vizuálne a spôsobom skladania sú rovnakého typu.

Ďakujem.

Ahoj,

nemyslím, že tá zadná brzda u Jané Rocket ti nejak znemožní vychádzanie. Veď nohou zaprieť asi ani nebude treba a ak, dá sa to v tej stredovej tyčke, kde je uchytený košík. Na druhú stranu, ak ťa to odrádza a nemáš z toho dobrý pocit, tak rozumiem a posunieme sa ďalej.

Jané Rocket

Z tebou menovaných by som sa ja sústredila skôr na funkčnosť a kvalitu - a najmä priestor. Vysoká nosnosť je v poslednom čase strašne preceňovaná a braná už skôr ako marketingový ťah. Ono do tých malých kočíkov realisticky 22+ kilové dieťatko aj tak nezmestíš, 15 - 17 kg nosnosť postačí (CBX Etu Plus by ju mal mať 17 kg). Ono rast dieťaťa sa čím je väčšie, tým viac spomalí. Len minimum detí realisticky potrebuje kočík s nejakou šialenou nosnosťou - 15 kg postačia. Oni predsa len vydržia obvykle aj viac (aj keď, znova pripomínam, toto sú malé kočíky a veľká záťaž sa tam ani nezmestí, ani nepatrí). Etu Plus ja celkovo preferujem, lebo je to lepšia značka, najdlhšia chrbtová opierka, lepšia strieška, a celkovo šikovný model.

CBX Etu Plus

Chicco Goody Plus mi príde trochu lacno spravený a EasyGo Minima Plus sa mi páčia kolesá, ale kvalitatívne aj priestorovo ho považujem za slabší ako CBX.

Nezabudni, že sa tu bavíme o lacnejších modeloch, takže neočakávaj luxus ani odolnosť do nejakého terénu, ale celkový pomer cena-výkon mi u CBX príde najlepší.

Chicco Goody Plus

EasyGo Minima Plus

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli