Aké výživné dostanem na 2 maloleté deti od živnostníka s minimálnou mzdou?

Zodpovedané
11. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výživného. Môj manžel je živnostník a poberá akože minimálnu mzdu. Tú chce uviesť aj na súde. Pritom jeho plat je oveľa vyšší.

Mám šancu získať vyššie výživné ako je minimum?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

svoju otázku adresujte na právnu poradňu.

Čo sa týka mediácie, na výške výživného je možné sa vždy dohodnúť bez nutnosti dokazovania príjmu a majetkových pomerov.

Často sa stáva, že obvykle otec dieťaťa nemá predstavu a nákladoch jeho dieťaťa.

Po zosumarizovaní nákladov, ich vysvetlení, prípadne zúžení sa často problém vyrieši a rodičia sa na výživnom dohodnú.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk