1,5-ročný syn máva zvyšky jedla v stolici. Je potrebné ďalšie odbornejšie vyšetrenie?

Zodpovedané
12. sep 2022

Dobrý deň,

1,5-ročný syn máva stolicu raz do dňa. Väčšinou je riedka a vidno zvyšky jedla. V tomto období hlavne celé šupky z paradajok, hrozna, kôstky. Niekedy aj kúsky zemiakov.

Tento problém sme videli už skôr. Asi pred rokom mu bol robený rozbor stolice, kde mu vyšli škroby. Vraj mu zle trávi. Odporúčaný bol skúsiť dávať kreón. Vraj to môžu byť ešte nedozreté črievka.

Kreón sme dávali len pár týždňov. Niekedy to bolo lepšie, niekedy tie zvyšky mával. Teraz sa to asi zintenzívnilo.

Je potrebné ďalšie odbornejšie vyšetrenie?

Nemyslím, že máva bolesti brucha. Jesť mu chutí, váži 12 kg.

Ďakujem

Dobrý deň,

kúsky, ktoré opisujete sú v stolici zdravých detí. Ak pekne prospieva (čo váhovo vyzerá, že áno), tak by som to neriešila ani vyšetrením, ani iným.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas