13 ročná dcéra má bolesť pri močovom mechúre. Máme ísť k pediatrovi alebo ku gynekológovi?

Zodpovedané
29. dec 2020

Dobrý večer,

13 ročná dcéra si už týždeň sťažuje na bolesť v podbrušku pri močovom mechúre. Bolesť je údajne ostrá a pri chôdzi ju to bolí ešte viac.

Je potrebné zájsť k pediatrovi, či rovno ku gynekológovi?

Prvú menštruáciu mala už pred rokom.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade treba vyšetriť moč cestou obvodného pediatra. ďalšie sa rozhodne po vyšetrení.

Môže ísť o zápal močového mechúra, ktorú však zväčša sprevádza aj bolesť pri močení, nutkanie na močenie, málo vyciká na jeden raz. Je treba to prešetriť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas