7 týždňové dieťa priberá viac ako je v tabuľkách. Je to v poriadku?

Zodpovedané
8. jún 2020

Dobrý deň,

naše 7 týždňové dieťa priberá viac ako je v tabuľkách. Na poslednej poradni mal 59 cm a 5 400 g. Priebežne ho vážim a už má vyše 6 kg a cca 62 - 63 cm.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o to , či je dieťa kojené alebo je na umelom mliečku. Pretože prekrmovaním bábätka najmä umelým mliečkom mu môžeme spôsobiť dojčenskú obezitu, ktorá má neskoršie následky do života - vyššie riziko obezity v dospelom veku, civilizačné ochorenia ako cukrovka, vysoký krvný tlak, ateroskleróza atď.

Ak je bábätko kojené, reguluje sa to trošku ťažšie, ale intervaly medzi dojčeniami by mali byť okolo 3 hodín.

Ak je na umelom mliečku,tak viete presne koľko spapká aj na dávku, plus teda interval rovnako aspoň 3 hodinové by mali byť.

Ak chcete napíšte mi ešte tieto informácie ohľadom jeho papkania a jeho pôrodnú váhu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas