Aká je postupnosť v očkovaní?

Zodpovedané
24. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom očkovania.

Je od narodenia po prvý rok očkovanie 3x Prevenar 13 kto si ako vyberie) a potom nasleduje cca o pol roka očkovanie proti osýpkam, mumps, rubeola?

A akom veku a aké očkovanie bude dieťa mať?

Kde nájdem očkovací kalendár?

Ďakujem

Dobrý deň,

pripájam Vám link na povinné očkovania u nás. Štandardne u nás v 3, 5, 11.mesiaci je Hexavakcina + Prevenar. Okrem toho je do 6 mesiaca možnosť doplatiť si rotavírusy (2x podanie striekačkou do pusy. Veľmi odporúčam).

Potom je možnosť od 2. mesiaca (u nás častejšie po 2 dávke hexavakciny) Bexsero vakcinou proti meningokokom a od 1. roku Nimenrix proti meningokokovi (iné typy).

V 15. mesiaci je MMR (osýpky, rubeola, mumps), vtedy je možné aj očkovanie proti ovčím kiahňam.

Okrem toho mate od roka možnosť očkovania proti kliešťovej encefalitide, ročne proti chrípke a pripadne aj proti hepatitíde typu A.

Link na očkovací kalendár: https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conte...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas