Aké problémy spôsobuje dilatačná kardiomyopatia?

Zodpovedané
26. dec 2019

Dobrý deň,

chcela som sa poradiť ohľadom dilatačnej kardiomyopatie.

Čo všetko môže spôsobiť ochorenie dilatačná kardiomyopatia u dojčiat?

Môže toto ochorenie spôsobiť krátka zástava dychu cca na minútu?

Môže ju spôsobiť dlhodobejšie mierna dehydratácia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dilatačná kardiomyopatia je pomerne závažná diagnóza a ak ju Vaše dieťa má, nechám na kardiológa, aby podľa výsledkov zhodnotil stav a prognózu.

Čo sa týka kliniky, taktiež závisí od stupňa ochorenia. Môže dochádzať až ku kardiálnemu zlyhaniu - tachykardia (zvýšený pulz), tachypnoe (zvýšený počet dychov), únava pri pití a námahe, výrazné potenie, zväčšená pečeň, dieťa je dýchavičné a vyzerá choro.

To, čo ju spôsobuje nie je známe, postihuje myokard oboch komôr.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas