Aké umelé mlieko odporúčate, keď dieťa kaká dvakrát do týždňa?

Zodpovedané
13. nov 2019

Dobrý deň,

moja 4,5 mesačná dcérka je na umelom mlieku a kaká 2-3x za týždeň. Papala protikolikový Nutrilon. Skúsili sme zmeniť na Nutrilon comfort a ani to nepomáha.

Bolo mi poradené úplne zmeniť mlieko.

Akú inú značku mám skúsiť?

Aký je Váš názor na mlieko Kendamil?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

mám mamičky, ktoré si Kendamil pochvaľujú, ale čo sa týka mlieka a môjho názoru - všetky, ktoré sú schválené sú dobré, avšak nie každé sadne každému dieťatku.

Darmo Vám odporučím jedno (alebo kámoška). Vašej dcérke po ňom môže byť ťažko, môže ju zapekať alebo ho vôbec nemusí piť.

Kakanie 3x za týždeň, ak dcérke nespôsobuje problémy, nie je však podľa mňa dôvodom na výmenu mliečka.

Ak Vás trápia koliky, treba pridať Coli-prev, a Sab Simplex /alebo Espumisan, Simethicon baby/ a probiotiká Probiofix alebo Biogaia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas