Aké umelé mlieko vybrať pre dieťa, ak som ja alergická na kravské mlieko?

Zodpovedané
24. mar 2020

Dobrý deň,

mám 9 mesačného syna a odmieta mi už materské mlieko. Už ho veľa nemám, tak by som chcela prejsť na umelé, lenže potrebujem poradiť aké.
Ja mám už cca 15 rokov problém stráviť kravské mlieko a aj všetky ostatné výrobky. Vždy mám kŕče v bruchu a hnačku. Testy mi nikdy nerobili, tak presne neviem či je to alergia len na nejakú zložku alebo o akú intoleranciu sa presne jedná.

Na trhu je veľa mliek, zatiaľ sme skúsili Nutrilon a Nutrilon HA - pri alergii v rodine. Lenže z obidvoch mliek má malý hnačky (3-5 krát denne a všetko to má väčšinou až po chrbát).

Aké umelé mlieko mám vybrať pre moje dieťa?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

do 12. mesiaca doporučujem dojčiť. Potom by ste pokojne mohli skúsiť niektoré z pokračujúcich mliek.

Hnačky bez prítomnosti krvi, kolikových bolesti, enormného nafukovania, nie sú príznakom alergie na BKM.

Aj u Vás pôjde skôr o intoleranciu - to si ľahko viete overiť. V podstate aj tým, či tolerujete bezlaktózové výrobky alebo nie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas