Aké vyrážky v hrdle má môj 5-ročný syn?

Zodpovedané
29. jún 2022

Dobrý deň,

syn mal 3 dni horúčky medzi 38 až 39°C. Sťažoval sa na bolesť hrdla. Teraz teplota ustúpila, ale má vyrážky na podnebí a v hrdle. Niektoré sú také bodky červené ako keby podkožné. Niektoré vyzerajú ako akné s bielou bodkou. Pediatričke som to dnes spomínala a povedala len, že zrážať teplotu a cmúľať pastilky.

Vedeli by ste mi podľa foto povedať, čo to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemá drobné vyrážky aj na rukách či nohách? Prípadne nakoľko sa sťažuje aj na bolesť hrdla + nemá aj nechutenstvo? Ide pravdepodobne o vírusové ochorenie buď ruky-nohy-ústa alebo herpangínu.

Liečba je podávanie Glimbax do pusy, pokoj, tekutiny, zrážanie teploty. Ak by horúčka trvala viac ako 3 dni, tak je vhodné vyšetrenie OL.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas