Ako docieliť, aby 18 mesačný syn zaspával cez obed sám?

Zodpovedané
16. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom obedného spánku 18 mesačného dieťaťa.

Už pár dní mi odmieta spánok cez obed. Predtým som ho dala do postieľky a zaspal sám. Teraz mi to príde, že vyžaduje viac prítomnosti. Keď ho nechám samého zaspávať, tak strašne plače. Prídem do izby, ľahnem si k nemu a prestane. V postieľke si šomre, ale nezaspí ani po hodine.

Pritom sa mu chce spať. Potom okolo 16 - 17. hodiny začína byť nervózny a aj by zaspal, ale už ho nechcem dávať. Večer zaspáva o 19. hodine pekne sám v postieľke. Ráno spí do 6:30 hod.

Je to prechodné obdobie?

Nebude mu spánok chýbať, keď je ešte maličký?

Ako docieliť to, aby zase pekne spával?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

spinkať by na obed mal. Je to zrejme iba prechodné obdobie, kedy vyžaduje Vašu prítomnosť pri uspávaní, chce Vás cítiť, chce vedieť, že ste pri ňom. Čítajte mu knižku alebo spievajte uspávanky, pri Vašom hlase skorej zaspí.

Dôležité aj dávať ho do postieľky nie príliš neskoro, aby nebol už veľmi vyčerpaný. Ale ani naopak vo fáze, kedy sa ešte spinkať sám nepýta.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas