Ako liečiť bolesti bruška mesačnej dcérky?

Zodpovedané
6. dec 2019

Dobrý deň,

moja mesačná dcéra je plne dojčená a má stále bolesť bruška. A to aj vtedy, keď si pekne poprdká. Zvykne mať aj tvrdšie bruško a na tlak začne viac plakať. Niekedy je priebeh mierny, no niekedy to trvá až do rána. Masírujem jej bruško, cvičím s nôžkami, dávam ju na odgrgnutie.

Keď si odgrgne je to ok. Keď ju položím, tak plače a priťahuje nôžky. Na večer jej občas dám Espumisan. Niekedy mám pocit, že sa jej ťažšie kaká (kaká pravidelne).

Myslím si, že moja strava za tým nie je. V pôrodnici som jedla bez obmedzenia a nemali sme nijaké problémy.

Čo to môže byť?

Môže to byť spôsobené refluxom?

Čo odporúčate na podporu trávenia?

Je niečo vďaka čomu tie bolesti zmiznú?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Espumisan dávate správne. Len upravte dávkovanie a to nie dávať iba na večer, ale 5x denne - pravidelne.

O reflux nejde, ide o dojčenskú koliku. Okrem Espumisanu sú vhodné masáže bruška v smere hodinových ručičiek, cvičenie s nožičkami a trpezlivý prístup.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas