Ako liečiť hnačku a vracanie 2,5 ročnej dcéry?

Zodpovedané
28. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému mojej 2,5 ročnej dcéry. V piatok večer dvakrát kakala riedke, v noci tiež dvakrát riedke. Nasadila som jej Hylak a Smectu.

Celú sobotu normálne fungovala. Hrala sa, behala, jedla (nasadila som jej diétu), pila čistú vodu. Večer ju zase raz prehnalo, v noci raz. Raz vracala, potom zaspala a spala až do rána. Ráno ju zase prehnalo a potom celý deň kľud, žiadne problémy. Normálne fungovala. Prišiel večer (nedeľa) a opäť ju raz prehnalo o pol siedmej. O pol deviatej išla spať a spala až do rána. Ráno sa povracala, dvakrát bola kakať a odvtedy je v pohode.

Je toto normálne?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je to ľahký priebeh gastroenteritídy - teda črevnej virózy.

Treba dodržiavať pokojný režim, tekutiny, Smectu a probiotiká, diétu (nie mliečne, nie ovocie zelenina so šupkou, nie vyprážané - čiže dať 3 dni dňové pečivo, ryžu s mäsom na vode, rizoto s varenou mrkvou - ľahké jedlá).

Ak by stav pretrvával po 3 dňoch takejto diéty a liečby, navštívte lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas