Ako liečiť hnačku u 4,5 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
30. máj 2019

Dobrý deň,

moja 4,5 ročná dcéra má od včera hnačku a nie som si istá, či je nutné vyhľadať lekára. Stolicu má každé tri hodiny. Zvýšenú teplotu mala iba včera. Bolesti bruška udáva iba v čase, keď je na toalete. Diétne stravovanie dodržiava. Má 14,5 kg a vypila iba 0,7 litra tekutín. Je to maximum, čo sa mi podarilo do nej dostať.

Akú liečbu odporučí lekár v takomto pripade?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ dcérka primerane reaguje, nie je malátna, spavá, nemá vysušené pery a jazyk, močí dostatočne, tak postačí symptomatická liečba riedkych stolíc.

To znamená probiotiká, Smecta 3x 1/2 vrecka (alebo Tasectan) - pokojne nasypte do banánu, tak to deti skorej udržia v sebe, kúpte si rehydratačný roztok (Kulíšek, Biogaia), nedávať sladené nápoje, radšej čistú vodu.

V diéte je vhodná ryža, banán, deň odstráňte pečivo, sucháre. Určite vynechať maslo, mlieko, jogurty, ovocie so šupkou a zeleninu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas