Ako liečiť neustály kašeľ u 5 ročného chlapca?

Zodpovedané
6. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom neustáleho kašľa 5 ročného syna. Ranný kašeľ pretrváva od polovice októbra. Potom to prešlo do kašľa aj cez deň a aj v noci.

Začal užívať sirup Hedelix Solmucol a na noc Stoptussin. Všetko bolo nasadené po konzultácii s pediatričkou. Neskôr mu nasadila Ventolin + Stoptussin naďalej. Na ďalší týždeň Zyrtec a Stoptussin. Toto užíval viac ako 3 týždne. Z krv mu nebolo nič zistené. Stále pretrváva kašeľ a to taký ako by mu niečo vadilo v hrdle. Také štekanie.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Vaša lekárka odporúča štandardný postup pri kašli. Najprv symptomatická liečba, potom pridanie antihistaminík, dokonca Ventolínu.

Nič však nemá efekt a kašeľ trvá už tretí mesiac v poradí.

Preto by som odporučila nasledovné vyšetrenia: ORL, pľúcne prípadne RTG pľúc a ak nebude nič ani tu, tak gastro na vylúčenie refluxu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas