Ako liečiť odlupujúcu sa vrchnú vrstvu nechtov u trojročného dievčatka?

Zodpovedané
3. aug 2019

Dobrý deň,

mojej trojročnej dcére sa začali odlupovať vrchné vrstvy nechtov. Vzniká jej potom tenučká vrstva a vyzerá to tak ako keby nemala nechty dostatočne pevné. Nechty sa jej štiepia.

Ako jej môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na začiatok by bol vhodný odber krvného obrazu a sérového železa, vit. b12 a D - či nie je dcérka anemická, alebo netrpí nedostatkom vitamínov.

Dovtedy môžete kúpiť Cebion multi a dávať jej denne (ak nemá vitamíny iné v liečbe - tieto obsahujú aj C aj B takže je to fajn kombinácia).

Ak z výsledkov sa nič nezistí, môže ísť aj o kožný problém (mykóza nechtov).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas