Ako liečiť otlaky na nohách 7 ročnej dcérky?

Zodpovedané
9. mar 2020

Dobrý deň,

mojej 7 ročnej dcére sa z ničoho nič objavili takého otlaky. Našli sme ich náhodou. Dcéra neudáva žiadne bolesti a ani diskomfort pri chôdzi. Nikdy nenosila ortopedické topánky a nemala podobne problémy.

Nosí bežnú dostupnú obuv typu Deichman alebo CCC. Po zmene topánok ani po 2 týždňoch nedošlo k zmene stavu. Vzhľadom na aktuálnu situáciu nechceme riešiť stav s obvodným lekárom.

Viete nám odporučiť nejaké kroky k zlepšeniu stavu?

Máme ísť do ortopedickej alebo do nejakej inej špeciálnej obuvi?

Dá sa na to kúpiť niečo voľnodostupné v lekárni?

Ďakujem

Dobrý deň,

vhodné je ortopedické vyšetrenie. Ak dcérka nemá aktuálne žiadne problémy, naozaj je vhodné to odložiť.

Základné vložky sa dajú kúpiť aj bez predpisu /samozrejme najlepšie sú na mieru napísané/.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas