Ako liečiť streptokoka a stafylokoka v nose?

Zodpovedané
22. dec 2021

Dobrý deň,

dcérka má 3 mesiace. Pred 1,5 mesiacom bola chorá, mala nádchu, kašeľ. Vtedy zistili v nose streptokoka. Dostala Pamycon a Framykoin. Príznaky zmizli, ale bacily zostali. Teraz už má streptokoka a stafylokoka v nose. A v očiach tiež streptokok. Na to dostala kvapky Tobrex, ktoré používa už 9. deň. Oči má lepšie, trošku ešte slzí.

Súvisia oči s nosom, a kým bude mať v nose bacily dovtedy budú aj v očiach?

Doktorka ORL uvažuje nad dlhodobom používaní Framykoinu, nechce jej dať iné antibiotíká.

Dá sa zbaviť bacilov bez ATB?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nedá sa odpovedať, pretože tieto baktérie môžu byť v nose úplne zdravých ľudí. Avšak takto malé detičky majú oveľa väčšie riziko k ochoreniu.

Pokiaľ nemá dcérka systémové prejavy - nemá horúčky, prospieva, dýcha v poriadku, tak by som do antibiotík taktiež skôr nešla.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas