Ako liečiť streptokoka u trojročného syna?

Zodpovedané
21. mar 2022

Dobrý deň,

trojročný syn má na jazyku taký ako keby fľak (červený, bez “povlaku”, ohraničený). Má to už vyše štvrť roka, ťažkosti nemá. Boli sme u doktorky. Vo výtere z jazyka vyšiel streptokok a doktorka mu predpísala Uniflox do nosa. Týždeň pred návštevou doktorky sme boli všetci chorí, sople + bolesť hrdla. Podľa môjho názoru bacil mohol pochádzať skôr z tej choroby.

Prešlo 10 dní, jazyk je stále rovnaký.

Aký postup zvoliť?

Mám stále venovať pozornosť jazyku?

Je potrebné užívanie antibiotík?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba sa na postupe ďalej dohodnúť s pani doktorkou. Nemyslím si, že fľak by súvisel so streptokokom. Evidentne liečba lokálne nepomohla. Nasadila by som zatiaľ probiotiká Probiofix inum.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas