Ako liečiť teploty a dráždivý kašeľ u 3,5 ročnej dcérky?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ohľadom dcérky, ktorá má 3,5 roka. Pred mesiacom prekonala Covid-19, ktorý sa u nej prejavoval ako laryngitída. Kašeľ má doteraz už štvrtý týždeň od a teraz už má aj teploty 38,6°C už tretí deň. Má veľmi dráždivý štekajúci kašeľ počas celého dňa a aj v noci. CRP mala dnes negatívne. Lekárka nám stále odporúča len Kalciový sirup a Fenistil.

Je to v poriadku?

Akú liečbu nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide zrejme o nejakú novú virozu, ktorá nasadla na oslabený organizmus dcérky po Covide-19. Nasadila by som Imunoglukan Acut, vitamín D, inhalácie Vincentkou a Mucosolvan junior sirup.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas