Ako liečiť žltý soplík u dvojročného syna?

Zodpovedané
2. máj 2022

Dobrý deň,

dvojročný syn má už vyše týždňa žltý soplík. Plus začal pokašliavať z hlienov.

Doktorka mu dala kvapky, že asi alergia. Pred dvomi týždňami mal soplík biely.

Starší syn má alergiu na peľ a trávu.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

alergický soplík býva priesvitný. Soplík pri viróze je na začiatku priesvitný, potom postupne hustne. Organizmus bojuje s vírusom, čo sa prejavuje tým, že sopeľ žltne. Neskôr až zelenie.

Váš dvojročák má teda pravdepodobne nejakú virózu, ktorá postupne odznieva. Riešte symptómy. Teda nech dobre fúka nos po aplikácii morskej vody, pred spánkom najmä, aby to nezatekalo a nedráždilo na kašeľ + inhalácie Vincentkou. Môžete kúpiť aj Hedelix, nakoľko kašle a dávať aspoň ten.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas