Ako liečiť zväčšené nosné mandle u 1,5 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
30. sep 2020

Dobrý deň,

môj 18 mesačný syn máva problém so soplíkmi. Pred troma týždňami prekonal nádchu. Dávali sme Sinupret, Nasivin a Pamycon. Po týždni sople ustúpili, no stále má nos upchatý. Sople nemá žiadne, ťažko sa mu dýcha nosom, často dýcha ústami. V noci zle spi.

Toto je u neho časté od zhruba pol roka. Všimla som si, že všeobecne aj pri žiadnych problémoch často dýcha ústami. Pri väčšej aktivite býva zadýchaný.

Myslím si, že bude mať problém s nosnými mandľami. Obaja rodičia máme vybraté krčné a aj nosné mandle. Takže to môže byť aj dedičné.

Ako mu môžem pomôcť?

Nastúpil do jaslí a bojím sa, že bude stále chorý.

Je možné v takomto veku vybrať nosné mandle?

Ďakujem

Dobrý deň,

nosnú mandľu do 3 rokov sa neodporúča vyberať vôbec. Odporúčam Vám synčeka denne inhalovať Vincentkou (inhalátor skúste pozrieť na nete alebo v lekárni).

Je možné, že po nástupe do jaslí bude stále chorý. S tým bohužiaľ treba rátať. Nasaďte mu probiotiká a Cebion multi sirup na imunitu.

A ešte raz - denne inhalovať Vincentkou aspoň 10 minút.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas