Ako motivovať 21-mesačnú dcérku na nočník?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

našu 21-mesačnú dcérku už 3. týždeň učíme na nočník. Prvé dni sa jej darilo. Cikala aj mimo nočníka, ale podarilo sa jej aj do nočníka. Za odmenu sme zatlieskali, pochválili ju a išli sme spolu spláchnuť.

Potom mala tri dni, že všetko išlo mimo. Keď sa zdvihla z nočníka, tak sa zrazu vycikala alebo vykakala do gatí - gatiek. Nenadávali sme jej a ani nič podobné. Ona chápe všetko, lebo aj povie veľakrát, že kaká. Ale posledné dni to ide už úplne dolu vodou.

Nedá sa byť len doma, takže mimo domu, na výlete má plienku. Kaká a ciká všade možne, len nie do nočníka.

Ako ju ešte motivovať?

Vie povedať nie, tak na všetko hovorí nie.

Má význam pokračovať a posádzať ju pokiaľ nebude protestovať?

Knižky na túto tému máme. Chápe to, pretože dáva na nočník hračky.

Ďakujem

Dobrý deň

počkajte mesiac a vyskúšajte o mesiac. Zdá sa mi, že teraz to nemá význam. A to preto, aby ste nespôsobili úplne odmietanie a zadržiavanie.

Na nočník ju dávajte po spánkoch, (rannom aj dennom). Ak vidíte, že kaká, skúste či by nedokakala do nočníka. Ale také to klasické posadzovanie každú chvíľku, čakanie či sa podarí nateraz určite nechajte tak.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas