Ako motivovať 5 mesačné dieťa, aby sa začalo pretáčať?

Zodpovedané
11. jún 2020

Dobrý deň,

môj syn má 5 mesiacov a týždeň a ešte sa nezačal pretáčať z chrbáta na bruško. Opačne sa mu to párkrát podarilo.

Skúšam ho stimulovať hračkou, ale nemá záujem. Ak to nemá v ruke hneď, tak sa buď jeduje, alebo si začne cmúľať palček. Poradňu máme o tri týždne.

Ako by som mala postupovať a docieliť, aby sa začal pretáčať?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto veku (4.-6.mm) to detičky začínajú iba skúšať, reálne sa im to podarí pokojne až v 6. mesiaci. Takže netreba to uponáhľať. Všetko má svoj čas.

Postupy ako motivujete dieťatko sú aj na internete spísané detskými rehabilitačnými pracovníkmi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas