Ako pomôcť bábätku, ktoré spadlo na noštek?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

6 mesačné bábätko nám padlo z postele na tváričku, na noštek. Vybavili nás len po telefóne, že ak kývame nosom a nič, tak je to ok. Sledovali sme ho, všetko bolo ok. Malo modrinu okolí nosa k očkám a nič iné. Pár dní poťahovalo noštek, teraz hmatom na koreni nosa na kosti má tvrdú hrčku. Sme objednaní na ORL po odporúčaní pediatra, ale až o 2 týždne.

Mala som sa radšej pýtať na RTG?

Ako môžem bábäku pomôcť ja?

Mám hrčku masírovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

RTG nebol potrebný, k zlomenine určite neprišlo. Nebojte sa. Momentálne by som nemasírovala a počkala by som na ORL kontrolu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas