Ako pomôcť dvojmesačnému synčekovi, ktorý má výsyp iba na líčkach?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

môj synček má dva mesiace a spravil sa mu výsyp na líčkach. Je to také suché a drsné. Papá UM Sunar AR.

Je to alergia, alebo to je len akné?

Zvláštne na tom je to, že niekedy sa mu to sčervená a inokedy to nemá červené. Pije čajík - feniklový a niekedy harmančekový.

Doktorke máme ísť o týždeň. Natierame mu to len Infadolanom, ktorý nám predpísala ešte na prvej poradni doktorka

Ako mu môžeme pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o atopickú dermatitídu. Je vhodná nvšteva kožnej lekárky. Dieťatko v tomto veku nemá piť žiadny čajík, iba mlieko.

Kým pôjdete kožnej, tak kúpte atopickú kozmetiku na kožu. Dobrú skúsenosť mám s Bioderma Atoderm, aj sprchovací olej aj krém a mastite denne ráno večer.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas