Ako postupovať pri hnačke a dehydratácii?

Zodpovedané
4. júl 2022

Dobrý deň,

môj 8 mesačný syn začal hnačkovať po umelom mliečku včera. Očkovaný proti rotavírusu je, včera sa mu prerezal ďalší zub, dnes ide ďalší. Tak papal polievočku, piškótku, spravila som aj ryžový odvar a do toho mlieko ale stále si kakol také redšie, dnes už to bolo horšie, nič som do neho nedostala, vodu na silu. Ani polievku ani ryžový vývar, vôbec nič, vodu len na silu, pocikané plienky minimálne.

Podvečer som volala lekárke, kázala kúpiť ors, dávali sme každých 5 minút po 2 ml, dokopy vypil 60 ml a pomedzi to vodu, a raz 90 ml mlieka nech má aspoň dačo v žalúdku. Dali sme mu ešte Smectu.

Od 9 už spí, dávať mu ešte naďalej roztok keď sa zobudí?

Alebo ako ďalej postupovať, bojím sa aj spať ale budiť ho nechcem, dosť už bol vynervovaný.

Ďakujem.

Dobrý deň,

áno treba doňho dostať tekutiny, robíte super, že po kúskoch to ide, treba pokračovať aby nedochádzalo k dehydratácii - tá sa prejaví nepocikaním plienok, spavosťou či predráždenosťou, nezáujmom o hru... a v tom prípade už bude treba ísť na príjem do nemocnice.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas