Ako predísť opakujúcemu sa sooru u 9 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
22. dec 2021

Dobrý deň,

9 mesačná dcéra má opakujúci sa soor. Naša pediatrička jej predpisuje vždy Diflucan sirup, ktorý pomôže a za krátky čas sa jej to opäť vráti.

Môžem to na dcéru prenášať ja, keď mávam občas vaginálnu mykózu?

Ďakujem

Dobrý deň,

preliečila by som v tomto prípade vaše bradavky (vaginálna mykóza by s tým nemala mať súvis) nejakým Canestenom lokálnym (dobre ho však zmývajte pred dojčeniami).

Dcérke by som vyskúšala dať mesačnú kúru Probiofix imun baby kvapkami.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas