Ako riešiť chrápanie a sťažené dýchanie 5 mesačného bábätka?

Zodpovedané
22. okt 2019

Dobrý deň,

môj syn bude mať 5 mesiacov a v spánku silno chrápe. Ťažšie sa mu dýcha a v dôsledku toho má nekľudný spánok. Aj keď je hore, tak je počuť, ako mu frní v nose. Občas si nos šúcha ručičkami. Tento stav trvá asi mesiac.

Hlasnejšie dýchal už od narodenia. Mám pocit, že sa to nezlepšuje, skôr naopak. Spočiatku som myslela, že mu to spôsobujú šušníky v nose, ale ani zvlhčovanie sliznice nepomáha.

Pred mesiacom spadol z postele na zem na tvár. Boli sme na pozorovaní, všetko bolo ok.

Je možné, že sa mu v nose niečo posunulo?

Ako postupovať ďalej?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepredpokladám, že sa niečo "posunulo" pri úraze. To by bol výrazný opuch, hematóm a bolesť.

Do nošteka treba dávať morskú vodu aj 5x denne. Teraz dajte 7 dní Nasivin 0,01 % 3x1kvapku do nosa a Fenistil kvapky 3x denne po 4kvapky (ak váži okolo 5 - 6 kg).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas