Ako riešiť silnú a bolestivú menštruáciu u 16 ročného dievčaťa?

Zodpovedané
10. júl 2019

Dobrý deň,

trápi ma menštruácia mojej 16 ročnej dcéry. Dojsť ju to bolí, ale nie vždy, napr. 3 mesiace je bolestivá, iné nie.

Menštruačný cyklus mala 28 dňový a však kvôli škole (pomerne dosť stresu) sa jej to posunulo na 29 - 30.

Občas jej prídu 2 dní skôr a inokedy 2 dní neskôr. Nikdy nie viac.

Ako riešiť silnú a bolestivú menštruáciu u 16 ročného dievčaťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

tieto otázky a ich riešenie má v kompetencii gynekológ.

Nemusíte sa báť, gynekologické vyšetrenie u takýchto mladých dievčat sa robí s citom na ich gynekologický stav.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas