Ako správne dávkovať Nurofen 9 mesačnému dieťaťu s váhou 6,5 kg?

Zodpovedané
14. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dávkovania Nurofenu pri prerezávajúcich sa zúbkoch.

Ako správne dávkovať Nurofen 9 mesačnému dieťaťu s váhou 6,5 kg?

Môže sa stať, že Nurofen nezaberie?

Ďakujem

Dobrý deň,

dobrá dávka Nurofenu by mala zabrať. Dávkovanie je 3 ml 3 x denne.

Nurofen sirup pre deti

Nurofen obsahuje liečivo ibuprofén patriaci do skupiny tzv. nesteroidových protizápalových liečiv.

Neviem či ste už o tom vravela s Vašou pani doktorkou, ale na 9 mesačné chlapča je váha nižšia a je treba to zanalizovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas