Ako zabránim 2,5-ročnej dcére, aby si nehrýzla vnútorné líce?

Zodpovedané
27. sep 2022

Dobrý deň,

dcéra má 2,5 roka a hryzie si vnútornú stranu líca. Raz jednu stranu, raz druhú. Rýpe si do toho nechtami až do krvi.

Najskôr som myslela, že má aftu. Má to mechanicky podráždené, vyrýpané a vykúsané.

Čím jej to mám ošetriť?

Ako jej zabrániť, aby to robila znovu?

Robí to aj vtedy, keď zaspáva. Otočí sa mi chrbtom, prst dá do úst a už škriabe do líca. Vysvetľujem jej, ale nič nezaberá.

Mám ju zobrať k lekárke, alebo stačí niečo kúpiť v lekárni?

Ďakujem

Dobrý deň,

vysvetľovať, vysvetľovať, napomínať. Prípadne dať rukavice, niečo iné do ruky (mojkáčik, plienku, ktorou sa môže upokojiť).

Ak ju mechanicky rozdráždené miesta bolia, tak niečo typu Glimbax, Calgel.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas