Ako zlepšiť nočný spánok 7 mesačného bábätka?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

do nedávna mi môj 7 mesačný syn v noci krásne spal. Budil sa na mliečko raz, maximálne dvakrát. Posledné týždne sa budí každé dve hodiny a to si len trochu cucne mlieko, alebo plače zo spánku a nepokojne spí.

Môžem mu dať v noci napiť trochu vodičky, keď sa zobudí krátko po jedení?

Môže sa budiť preto, že je len trochu smädný?

Môžu výkriky plaču zo spánku súvisieť s tým, že cez deň málo spí?

Koľko by malo do dňa spať 7 mesačné bábätko?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto mesiaci majú deti ešte 3 denné spánky, ktoré môžu trvať absolútne rôzne - každý 30 minútový, alebo jeden 30, jeden 1,5 ďalší 30, alebo jeden 30 jeden 2,5 hod ďalší 15. Strašne individuálne.

Čo sa týka nočného prebúdzania každé 2 hodiny, to znie úplne štandardne. Budí sa na kontakt s vami. Flaštičku s vodou vyskúšať môžete, nemyslím si, že je smädný. On sa prebudí a chce sa uistiť že ste tu. Uistí sa tak, že sa pricucne a zaspinká.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas