Akú vitamínovú liečbu pre často choré 2-ročné dieťa?

Zodpovedané
27. sep 2022

Dobrý deň,

moja dcéra (o 3 mesiace bude mať 2 roky) je od marca tohto roku každý mesiac chorá. Začalo to laryngitídou, pokračovalo angínami, prechladnutiami, prekonala siedmu chorobu.

Celé leto bola chorá, angína za angínou, nádcha, zadná nádcha, pred mesiacom prekonala Covid-19, dlho sa nevedela dostať z dusivého kašľu. Podľa RTG jej hrozil zápal pľúc, tak brala antibiotiká.

Týždeň po dobratí antibiotík opäť ochorela - nachladnutie. Spravili jej ORL vyšetrenie, výtery z nosa aj hrdla, odbery krvi. Zatiaľ je všetko v poriadku, tak jej spravili aj imuno testy a čakám na výsledky.

Doktorka hovorí, že býva chorá tak, ako keby som ju zaradila do kolektívu. No do škôlky ju nedávam a jediné miesto, kde sa stretáva s deťmi je vonkajšie ihrisko. Už aj tam som prestala chodiť, chodíme na prechádzky samé.

S rodinou sa nestretávam, pretože žijeme od seba veľmi ďaleko, takže žiaden kolektív okolo seba nemá. Ešte spomeniem, že skoro pri každom vyšetrení nemala vysoké CRP.

Manžel je učiteľ.

Je možné, že stále niečo nosí domov od deti?

Keďže sa ochladilo, chcela by som sa spýtať, čo takto často chorému dieťaťu môžem nasadiť?

Aké vitamíny?

Zatiaľ berie DeVit, BioGaia probiotiká. Viem, že treba C.

Ktorý konkrétny?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete Cevitko a Imunoglukan (ten už obsahuje aj vitamín C, takže netreba potom aj Cevitka) na podporu imunity. Je možné, že manžel nosí niečo od detí - ak má nejaké prejavy (sopeľ, kašeľ, cíti sa zle).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas