Aký liek na dusivý kašeľ?

Zodpovedané
8. apr 2019

Dobrý deň,

moja dcéra má suchý dusivý kašeľ. Minulý týždeň v stredu sme boli u lekárky. Dýchanie mala čisté a aj hrdlo. Teraz má zaschnutý soplík v nose a dusivý kašeľ.
Od alergologičky berie Singulair a Rupafin. Rupafin sme už mali vysadiť. Od piatku berie žltý Trifed.

Aký liek jej môžem ešte doplniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

mať žltý Trifed aj Rupafin sa neodporúča, pretože obe sú antihistaminiká a mohlo by prísť k predávkovaniu. Ak má dcérka zaschnuté soplíky je potrebné aj niečo do nosa - morská voda na hygienu a zvlhčovanie.

Ak má suchý dusivý kašeľ odporúčam antitusiká, ak kašle s vlhkou zložkou tak mukolytiká (avšak tie podať najneskôr o 16tej hodine, aby ju v noci nedráždilo na kašeľ ešte viac). Pravdepodobne ide o nejakú virozu, podporte imunitu vitamínmi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas