Aký vyrážky má môj 5 ročný syn okolo úst?

Zodpovedané
30. nov 2020

Dobrý deň,

5 ročnému synovi sa začalo okolo úst vyhadzovať vyrážky. Má to približne od leta, ale mal to vždy len kúsok okolo úst. Prikladali sme to tomu nakoľko pri rozprávaní dosť slintal, že to má vyhádzané zo slín, prípadne že si chytal ústa zo špinavými rukami.

Chvíľu to je lepšie, ale teraz v poslednej dobe sa mu to začalo viacej a viacej vyhadzovať. Snažím sa odpozorovať, že či to nemôže byť jedlom, alebo či mu niečo neškodí.

O aký problém môže ísť?

Čím by bolo najlepšie natierať, aby sa to nerozšírilo?

Vôbec ho to nesvrbí a ani nevníma, že tam niečo má.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vyzerá to naozaj úplne ako od slín. Umývala by som mu tu oblasť ovseným kúpeľom, to by malo pomôcť.

Dá sa kúpiť v lekárni, také sáčky. Nalejte do vody a tým mu oblasť potierať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas