Alergia alebo žihľavka?

Zodpovedané
12. júl 2022

Dobrý deň,

cez víkend sme boli dvakrát na pohotovosti. Malý dvojročný sa mi vysypal, najskôr malé bodky (vyzeralo to ako keby ho dačo uštiplo), neskôr do večera veľké kruhy. Nasadili Dithiadine ale do rána ešte viac vysypaný. Tak zas sme šli dole, dali nám hydrokortyzol a Dithiadene cez infekciu. Po dvoch hodinách začalo ustupovať, do rána ustúpilo, zostali len jemné fliačky niekde. Do večera úplne vymizli, užíva ešte dva dni Dithiadene a potom sirup proti alergii.

Prosím vás čo podľa vás to môže byť?

Alergia po antibiotikách Cefzil (8 dní využíval, na 10. sa vysypal). Alebo žihľavka (nesvrbelo ho to, nemal teplotu). Dvaja lekári každý inak povedal.

Ďakujem.

Dobrý deň,

z fotiek sa nedá povedať. Ja ako tretí názor (možnosť) Vám poviem, že môže ísť aj o parainfekčný exantém - deti sa vyhádžu ako ďalší "symptóm" infekcie.

Alergia na antibotiká je najmenej pravdepodobná možnosť z týchto 3.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas