Čo je príčinou zelenej stolice a zápchy u 4-mesačného synčeka?

Zodpovedané
23. júl 2022

Dobrý deň,

už 4. deň po sebe má môj 4-mesačný synček zablokované črievka a nemôže sa vykakať. Cvičíme, masírujeme. Od Covidu-19 a minulomesačnej choroby stále užíva BioGaia probiotiká.

Keďže sa pučí a plače, tak nemôže spať. Používame rektárnu rúrku. Stolica je veľmi hustá, zelená, hlienovitá. Je dojčený. Stravu som nemenila, stále jem rovnako. Žiadne zmeny sa neudiali.

Aká môže byt príčina?

Rúrku používať nechcem. Pred dvomi týždňami mu vyšiel jeden zub, čakáme na druhý.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak mu má rúrka pomôcť, používať juje OK. Skúste ho častejšie prikladať na dojčenie.

Ak by stav pretrvával dlhodobo, tak je vhodné riešiť s dr (treba sa zamerať na vylúčenie ABKM Vašou diétou).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas