Čo môže mať vplyv na zvýšenie teploty?

Zodpovedané
10. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať o zvýšenej teplote u štvormesačného dievčatka. Od prvého očkovania, ktoré bolo v troch mesiacoch má stále zvýšenú teplotu. A to v rozmedzí od 37,1 - 37,4 °C. Momentálne má nádchu a kašeľ.

Čo môže mať vplyv na zvýšenie teploty?

Ďakujem

Dobrý deň,

od infekcie, cez dehydratáciu, bolesť, neurologické poruchy, až po hodinu, v ktorú teplotu meriate v podstate všetko.

Očkovanie ako také by už mesiac po očkovaní nemalo spôsobovať zvýšenie teploty.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas