Čo spôsobuje svrbenie až pálenie pokožky hlavy 8 ročného dievčatka?

Zodpovedané
14. máj 2020

Dobrý deň,

dcéra má 8 rokov a posledné cca 2 mesiace sa sťažuje, že ju páli alebo svrbí pokožka hlavy. No častejšie vraví, že ju páli. Nikdy som tam nič nenašla. Nemá lupiny a ani červenú pokožku.

O aký problém môže ísť?

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdupovediac som sa s takýmto niečím bez zjavnej príčiny nestretla. Niekedy alergici popisujú pálenie pokožky, ale nestretla som sa s tým, že vyslovene na hlave.

Niekotrí ľudia majú precitlivenú pokožku hlavy, (stres, precitlivenosť na nejaký šampón, alebo kondicionér, potravinové alergie, hormonálne zmeny .. ). Skúsila by som možno šampón typu dermatokozmetiky - https://www.eucerin.sk/vyrobky/dermocapillaire/...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas